الکترودیاگنوز و اطلاعاتی درباره آن

افراد زیادی از ما سوال می پرسند الکترودیاگنوز چیست؟ ما نیز تصمیم گرفتیم تا امروز به طور کامل در این باره با یک دیگر صحبت کنیم و یک کلینیک طب الکترودیاگنوز به شما معرفی کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید. لازم به ذکر است که الکترودیاگنوز یک شاخه از طب است که در کنار معاینه و شرح حال بیمار یک سری آزمایش الکتروفیزیولوژیک و تست ها نیز انجام می شود. خیلی از پزشکان بر این باورند که این تست ها در ادامه ی معاینه های بالینی هستند. الکترومیوگرافی ، emg و مطالعات هدایت جریان عصبی در اصطلاح نوار عصب و عضله است.  باید خدمتتان عرض کنیم که معمولا افرادی که احساس گزگز، مور مور شدن،  بی حسی دست و پا،  ضعف در عضلات ، احساس درد در ستون فقرات و اندام ها می توانند از الکترودیاگنوز استفاده کنند.

الکترودیاگنوز و اطلاعاتی درباره آن

معاینات الکترو دیاگنوز چیست

شایان به ذکر است که تست الکترودیاگنوز برای شناسایی موارد مشکوک به درد  های ریشه ای که منشا آن فشار دیسک و یا فشرده شدن اعصاب محیطی یا درد های عضلانی است.  حواستان باشد که معاینات الکترودیاگنوز تنها به تشخیص بیماری های عضلانی و عصبی نیست بلکه با کمک آن می توان شدت و میزان بیماری را مشخص کرد. علاوه بر این الکترودیاگنوز به پزشک کمک می کند تا روش مناسب برای درمان بیمار پیدا کند .

شرایط انجام معاینات الکترو دیاگنوز

همان گونه که در مقاله های قبلی مثل نوار عصب و عضله خدمتتان عرض کردیم این تست ها به شرایط خاص و پیچیده ای نیاز ندارد و تنها کافی است که شما قبل از انجام آن دوش بگیرید و لباس گشاد بپوشید تا دسترسی به ناحیه ی مورد نظر راحت تر باشد . علاوه بر این اگر از قبل آزمایش و یا عکسی دارید آن ها را به همراه خود ببرید و چنان چه بیماری های خاصی هم چون هپاتیت و یا اختلال در انعقاد خون دارد حتما قبل از انجام الکترودیاگنوز با بهترین متخصص ستون و فقرات در تهران  خود مشورت کنید.

الکترودیاگنوز و اطلاعاتی درباره آن

دکتر الکترودیاگنوز

اگر قصد انجام تست الکترودیاگنوز را دارید باید به دنبال دکتر الکترو دیاگنوز کاربلد و حرفه ای بروید . زمانی که شما به یک کلینیک تخصصی و حرفه ای مراجعه کنید می توانید زیر نظر متخصص ترین و حرفه ای ترین متخصص طب فیزیکی و توانبخشی در تهران   باشید و این تست را با به روز ترین تجهیزات انجام دهید تا درمان خود را دقیق تر و زود تر شروع کنید و هر چه سریع تر سلامت خود را پیدا کنید.

دکتر اسماعیل نوریمشاهده نوشته ها

Avatar for دکتر اسماعیل نوری

دانش آموخته دوره تخصص طب فیزیکی و توانبخشی در دانشگاه علوم پزشکی ایران، با 18 سال تجربه بالینی و مطب

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *